niedziela, 10 lipca 2016

Toronto Zoo

Po wizycie w Casa Loma krótka przerwa na jedzenie i pojechaliśmy do zoo. Ładny dojazd autem, nieco na uboczu (możliwość dojazdu autobusem, jeśli ktoś sobie życzy), położony w zadrzewionej części Toronto ogromny obszar podzielony na sekcje tematyczne. Mamy więc zwierzęta wszystkich kontynentów, w tym dodatkowo wyodrębnione kanadyjskie, pochodzące z tundry i hit całego zoo - pandę.

Jak wspomniałam, obszar jest ogromny. Dla młodszych dzieci można za drobną opłatą wypożyczyć spacerówkę albo taki wózeczek do ciągnięcia za rączkę. Bardzo polecam, tym bardziej, że nie ma problemu z podjazdami czy zostawieniem gdzieś obok atrakcji.

Dużo miejsc przeznaczonych do odpoczynku - albo food corner albo picnic area, sporo ławeczek, co chwila toalety. Dobrze zorganizowane miejsce, na które my poświęciliśmy ponad 5 godzin - w tym jedna dłuższa przerwa na większy posiłek.

Zoo dysponuje sporą liczbą miejsc parkingowych, więc nie ma problemu - należy pamiętać jednak, by wychodząc z zoo opłacić owo miejsce, by móc wyjechać... my przegapiliśmy. Nie wiem jak to zrobiliśmy, ale jedyną opcją było przejście przez cały ogromny parking do guest service, opłacenie i wzięcie potwierdzenia opłaty - wrzuca się je do skrzyneczki przed szlabanem. Na pociechę - nie byliśmy jedyni.

Porównując do zoo warszawskiego, to to co nam się najbardziej podobało, to o wiele lepsze wybiegi dla zwierząt - większe, lepiej zorganizowane i dla zwierzęcia i dla zwiedzających - przeszklone ekrany, podwyższenia i rampy. Również odnotowaliśmy brak charakterystycznego zapaszku - nie wiem jak oni to robią, podejrzewam, że to efekt większej powierzchni - warszawskie zoo z podobnym zasobem zwierząt ma powierzchnię jedynie 40 hektarów (w Toronto jest to 287)

Trochę liczb:
- ponad 5 tysięcy zwierząt (w tym sporo młodych)
- 10 kilometrów ścieżek (nam wyszło ok. 14km według krokomierza)
- powierzchnia 287 hektarów
- jedno z największych zoo na świecie


Moja rada - zwiedzania zoo nie łączyć już z żadnymi innymi atrakcjami - to jedne miejsce zdecydowanie wystarczy na cały dzień.

Bilety w sezonie letnim:
dzieci 3-12: $18
seniorzy 65+: $23
dorośli 13-24: $28

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz