wtorek, 28 lutego 2017

Ciąża część III: Przygotowania do porodu

W drugiej połowie ciąży warto wybrać szpital w którym będziemy rodzić.
Pomocne w podjęciu tej decyzji będą tzw. hospital tours, które są organizowane w określone dni - warto zapisać się na taką wycieczkę jak najwcześniej, bo może okazać się tak jak w moim przypadku, że szpital organizuje taką sesję tylko raz w miesiącu w soboty i o jednej konkretnej godzinie - krótko mówiąc, możemy nie zdążyć. A byłoby szkoda, bo to dobry czas na zapoznanie się ze szpitalem - w tym czasie odwiedzamy porodówkę w miarę możliwości, zapoznajemy się z różnymi formami radzenia sobie z bólem, procedurami jakie nas czekają, kiedy mamy jechać do szpitala, możemy też zadawać pytania jak i przekazać położnej nasz plan porodu.

Tak jak wspominałam w poprzednim wpisie, im bliżej końca ciąży, tym wizyty u lekarza/położnej będą częstsze. Podczas jednej z nich zostanie nam pobrany wymaz w celu sprawdzenia, czy mamy bakterie streptococcus - to bardzo ważne badanie wykonywane także w Polsce w ostatnich tygodniach ciąży.

Druga połowa ciąży to też czas zakupów! W Ontario jest sporo odzieży ciążowej (maternity) - można ją kupić w sklepach Thyme, Old Navy, Gap Maternity czy Motherhood. Ceny różne - najtaniej chyba w Old Navy, ale jakość też nie powala.
Jeśli chodzi o wyprawkę dla dziecka, to opiszę to dokładniej w oddzielnym wpisie.
Ach - jeśli planujemy kupno pieluch tetrowych to dobry czas na zamówienie ich z Polski - w mojej okolicy ich nie znalazłam - nie jestem pewna czy w ogóle taki wynalazek jak tetra jest w Kanadzie dostępny.

Na kilka tygodni przed rozwiązaniem, powinniśmy spakować torbę do szpitala - na stronie internetowej wybranej przez Was placówki znajdziecie listę potrzebnych rzeczy dla mamy i dziecka.

Mamie pakujemy:
Bieliznę na zmianę, klapki pod prysznic, przybory toaletowe, ubranie w którym będziemy w szpitalu (można być też w koszuli szpitalnej), stanik do karmienia jeśli planujemy karmić naturalnie, coś do czytania.
Całą resztę, czyli podkłady, podpaski, specjalne majteczki po CC dostaniemy w szpitalu. Jedzenie, przekąski i woda do picia również jest w standardzie.

Dziecko:
Kilka kocyków do owinięcia, "łapki" na rączki, chusteczki mokre, ubranko na wyjście.
Pieluszki i mleko modyfikowane (formula) dostaniemy w szpitalu.

To czekamy na pierwsze sygnały porodowe!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz